آموزش نصب کردن افزونه vQmod در اپن کارت

افزونه ها یا ماژول ها به انگلیسی (module) حکم اسکریپت هایی را دارند که ما آنها را به هسته‌ی اپن کارتمان اضافه کرده و با استفاده از آنها قابلیتی را به فروشگاه ساز اپن کارت اضافه میکنیم و یا به نحوی رفتار اپن کارت را تغییر میدهیم. افزونه ها میتوانند کوچک یا بزرگ، سبک یا سنگین، پیچیده و یا بسیار ساده باشند اما در نهایت یا قابلیتی به سیستم اضافه میکنند و یا رفتار بخش یا بخش هایی از سیستم را مطابق نیازهای ما دستخوش تغییر می نمایند.

در انتخاب و استفاده از ماژول ها همیشه باید این نکات را به یاد داشته باشید که اولا بیهوده به نصب افزونه ها اقدام نکنید. دوما سعی کنید از افزونه های قابل اعتماد و سازگار استفاده کنید تا سایت شما دچار مشکل نشود.

 

logo-vQmod

ویکیومد چیست؟

vQmod  با استفاده از فایل‌های xml که در شاخه‌ی opencart/vqmod/xml قرار گرفته، فایل‌هایی که باید در OpenCart تغییر کنند را شناسایی می‌کند، آن‌ها را تغییر می‌دهد و در شاخه‌ی vqcache ذخیره می‌کند.
با این کار، چنانچه OpenCart به‌روزرسانی شود، فایل‌های موجود در xml دوباره، تغییرات دلخواه را در آخرین نگارش هم اعمال می‌کنند.

 

به طور کلی هر دستور ویکیمود از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:
۱-عبارت مورد جستجو

۲-عبارت جدید
به صورت ساده فرض کنیم یک دستور ویکیمود به این شرح است.
عبارت “سلام دنیا” را پیدا کن، آن را به عبارت “سلام دنیای زیبا” تغییر بده.
دستور بالا زمانی اجرا می شود که عبارت “سلام دنیا” در فایل مورد جستجو وجود داشته باشد.

افزونه ها کجا هستند؟ چگونه آنها را پیدا کنیم؟

دریایی از انواع افزونه های رنگارنگ در وب سایت رسمی اپن کارت در اختیار شما قرار گرفته اند. شما میتوانید در هر زمان به سادگی با جستجو در این سایت، افزونه ی دلخواه خود را پیدا نموده و اقدام به نصب آن نمایید.

چگونه افزونه های ویکیومد را بر روی اپن کارت نصب کنیم؟

برای نصب افزونه‌ی ویکیومد مورد نظرتان بر روی اپن کارت، شما ۳ راه پیش رو دارید که در هر زمان میتوانید بر حسب نیاز، شرایط و امکانات خود، یکی از این سه راه را برگزیده و اقدام به نصب افزونه بر روی سایت خود نمایید.

پس از آپلود کردن افزونه فعال شده و برای استفاده آماده شود.

این دو روش به شرح زیر هستند :

 

۱- نصب از طریق FTP یا مراجعه به File Manager هاست

فایل افزونه را بر روی کامپیوتر خود دانلود کرده باشید. در این حالت کافی است از طریق FTP یا از طریق فایل منیجر هاست به فولدر vqmod/xml مراجعه کرده و فایل xml خود را در این محل آپلود نمایید.

– در صورت استفاده از FTP، ابتدا فایل فشرده را بر روی کامپیوتر خود extract کرده و سپس به آپلود فولدر مربوطه اقدام نمایید.
– در صورت استفاده از فایل منیجر هاست، فایل را به صورت فشرده در محل مورد نظر آپلود کرده و سپس اقدام به extract  کردن آن بر روی هاست نمایید.

 

نصب ویکیومد

۲- آپلود و نصب افزونه از طریق مدیریت ویکیومد

حالت دیگر این است که شما فایل xml را دانلود کرده اید و حالا میخواهید آن را از طریق پنل مدیریت اپن کارت، به سایت خود اضافه نمایید. برای انجام این کار کافی است به شکل زیر عمل کنید.
از منوی “افزونه ها” به زیر منوی “مدیریت ویکیومد ” مراجعه نمایید. سپس مطابق تصویر زیر بر روی دکمه بارگذاری کلیک نمایید.

 

مدیریت ویکیومد

 

اسکریپت وکیومد

به همین سادگی با چند روش مختلف نصب افزونه بر روی اپن کارت آشنا شدیم. امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *